Hanke, Krzysztof

Zgłoszenie do artykułu: Hanke, Krzysztof

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Hanke, Krzysztof

Data urodzenia:

31 października 1957

Miejsce urodzenia:

Świętochłowice

Informacje

Lider i założyciel Kabaretu Rak.

W 1972 r. rozpoczął naukę w III Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu. Tam został jednym z założycieli kabaretu, który w tej szkole działa do dzisiaj.

W roku 1981 w Domu Kopalni Bielszowice wraz z Ryszardem SiwkiemAndrzejem Stefaniukiem założył Kabaret Rak. Przez 9 lat odtwarzał rolę Bercika w kultowym serialu Święta Wojna. Dzięki tej roli zdobył wielką popularność, a 367 odcinków sprawiło, że na stałe zagościł na srebrnym ekranie.

Ma na koncie setki występów telewizyjnych i radiowych podczas prestiżowych imprez kabaretowych. Brał udział w programie Jak oni śpiewają i zdobył 5 miejsce odpadając po 11 odcinkach. Pasjonuje się żeglarstwem dalekomorskim. Jest pierwszym artystą, aktorem w Polsce, który na własnym jachcie „Wella” przepłynął w 2015 r. Ocean Atlantycki. Obecnie często go można spotkać w Zatoce trzech cyklonów w Le Marin na Martynice. Rekreacyjnie grywa w tenisa[1].

Bibliografia

1. 

http://www.kabaretrak.pl/.
Strona internetowa Kabaretu Rak [odczyt: 01.08.2019].

2. 

https://www.facebook.com/kabaretrak/.
Oficjalny profil Kabaretu Rak w serwisie społecznościowym Facebook [odczyt: 02.08.2019].

3. 

Kozłowska, Agnieszka.