Inglot, Maciej

Zgłoszenie do artykułu: Inglot, Maciej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Inglot, Maciej

Informacje

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (2003 r.), laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Lider zespołu Inglot Klezmer Trio.

Współpracował ze znakomitymi artystami, wśród których można wymienić: filharmoników berlińskich, Nigela Kennedy’ego (vno), jazzmanów - Jarosława Śmietanę (g.), Tomasza Kupca (cb.) i Tomasza Grochota (dr.), a także przedstawicieli estrady – Katarzynę Gaertner (płyta Czar korzeni), Pawła Kukiza i Wojcicki_Jacek.

Od 2000 r. współpracuje na stałe z Renatą Przemyk (płyty: Balladyna, BliznaThe Best of...). Występował też w licznych zespołach wykonujących muzykę folkową: żydowską, cygańską, ukraińską, bałkańską i biesiadną[1].

Bibliografia