Kasowski, Krzysztof

Zgłoszenie do artykułu: Kasowski, Krzysztof

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kasowski, Krzysztof

Pseudonim:

K.A.S.A.

C.A.S.A.

Data urodzenia:

25 grudnia 1970

Miejsce urodzenia:

Kielce

Informacje

Raper, autor tekstów, kompozytor i wykonawca własnych utworów, także producent muzyczny. Uczył się w Średniej Szkole Muzycznej gry na fortepianie i klarnecie. Amatorsko gra na gitarze, saksofonie i wibrafonie. Debiutował w 1990 r. w zespole punk-rapowym Zespół Downa, z którym wystąpił na przesłuchaniach do Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie w 1991 r. (zdyskwalifikowany za wulgarne teksty). Po kilkuletniej nieobecności w kraju, wrócił na estradę jako K.A.S.A. Tym pseudonimem firmował pierwszy w swojej karierze CD K.A.S.A.: Reklama, na którym znalazła się piosenka nagrana z Marylą Rodowicz Sex i Kasa. Jego karierze poświęcone jest hasło w telewizyjnej wersji Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej (odcinek 203 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego).

Jest laureatem:

– nagrody „Indywidualność Roku 1996”,

– nagrody Klubu DJ-ów Dance Music Award w 1996 r.,

– nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk ’98 w kategorii album roku – dance & techno (CD K.A.S.A.: Kasa Nr 3)[1].

Bibliografia