Konikiewicz, Wojciech

Zgłoszenie do artykułu: Konikiewicz, Wojciech

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Konikiewicz, Wojciech

Data urodzenia:

26 kwietnia 1956

Miejsce urodzenia:

Wrocław

Informacje

Polski kompozytor i pianista. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w szkole muzycznej w Toruniu. Uczył się tam gry na fortepianie oraz teorii muzyki. W latach 1977–1983 był autorem wielu muzycznych przedsięwzięć, takich jak jego autorskie grupy – Funk Trio, FFT Open Band, Green Revolution czy Silence. Występował również w formacjach innych muzyków jak na przykład w grupie Zbigniewa Lewandowskiego. W latach 1983–1984 był organizatorem autorskiego festiwalu New Jazz Index oraz brał udział w festiwalach teatralnych.

W 1984 r. związał się z Warszawską grupą Sesja Acoiustic Action, współtworzył również orkiestrę Free Cooperation. Z zespołem Green Revolution zapoczątkował w Polsce modę na acid jazz.

W 1985 r. koncertował z brytyjską formacją Pinski Zoo. Uczestniczył również w projektach wielu czołowych polskich grup rockowych, jak np. T.Love, Klaus Mitffoch, Obywatel G.C., Wojciech Waglewski oraz jazzowynch, np. medytacyjne trio z Cezarym KonrademZbigniewem Wegehauptem. Koncertował także we Francji z Michałem Kule[1].

Bibliografia

1. 

http://www.diapazon.pl
Strona internetowa o muzyce jazzowej [odczyt: 14.02.2012].