Krumłowski, Konstanty

Zgłoszenie do artykułu: Krumłowski, Konstanty

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Krumłowski, Konstanty

Data urodzenia:

18 lutego 1872

Miejsce urodzenia:

Kołomyja

Data śmierci:

17 sierpnia 1938
Jest to data niepewna – niektóre źródła podają 1939 r.

Miejsce śmierci:

Kraków

Informacje

Komediopisarz, aktor, dziennikarz, autor tekstów[1]. Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował jako urzędnik we Wiedniu, a następnie w Krakowie. Od 1900 r. mieszkał w Warszawie. Był dziennikarzem, współpracował z tygodnikami satyrycznymi. W okresie międzywojennym zajmował stanowisko kierownika literackiego operetki krakowskiej. Napisał wiele komedii i wodewilów, z których największą popularność zdobyła Królowa przedmieścia[2] z 1898 r[1].

Bibliografia