Kurdziel, Dominika

Zgłoszenie do artykułu: Kurdziel, Dominika

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kurdziel, Dominika

Data urodzenia:

25 września 1977

Informacje

Piosenkarka, aktorka, pianistka i perkusistka, absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Artystka o niezwykle silnej osobowości scenicznej. Od początku swojej kariery sama komponuje swoje piosenki i pisze do nich teksty. W 1994 r. została zaproszona do Piwnicy pod Baranami (do 1996 r.). W 1995 r. otrzymała dwie nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu: wyróżnienie za indywidualność artystyczną i nagrodę specjalną dla najlepszego kompozytora.

Kolejne sukcesy przyniósł rok 1997. Najpierw została laureatką Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, a następnie zdobyła Grand Prix na festiwalu „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i Grand Prix na festiwalu w Siedlcach. Tego samego roku otrzymała I nagrodę za najlepszy debiut na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Fenomenalny rok 1997 uwieńczyła nagroda za indywidualność roku przyznana jej przez Telewizję Polską. Dominika Kurdziel znana jest z żywiołowych występów, podczas których wspiera ją 3-osobowy zespół o nazwie Garden Party.

W latach 1998–1999 była stałą perkusistką w programie rozrywkowym Wojciecha Jagielskiego pt. Wieczór z wampirem (RTL 7). Od 1999 r. grała w serialu TV Polsat Świat według Kiepskich. Stale współpracuje z ośrodkiem „U Siemachy” gdzie prowadzi zajęcia z resocjalizacji kulturalnej, a także ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci i Młodzieży „Nasz Świat”[2].

Bibliografia