Łągwa, Jacek

Zgłoszenie do artykułu: Łągwa, Jacek

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Łągwa, Jacek

Data urodzenia:

11 października 1969

Miejsce urodzenia:

Łódź

Informacje

Kompozytor, multiinstrumentalista, muzyk, producent muzyczny, aranżer, aktor i wokalista muzyki pop. Ukończył klasę śpiewu w średniej szkole muzycznej w Łodzi. Występował w zespołach TamerlaneVarius Manx. Od 1995 r. jest członkiem zespołu Ich Troje w którym pełni role kompozytora, aranżera, autora tekstów niektórych utworów, a czasem wokalisty wspierającego. W 2009 r. wydał pierwszy solowy album studyjny zatytułowany Rozdział drugi. W 2014 r. został prezenterem w łódzkim Radiu Parada w porannym paśmie Wstawaj, nie udawaj od godziny 6:00. 8 września 2018 r. wziął udział w koncercie jubileuszowym Michała Wiśniewskiego[1].

Bibliografia

1. 

https://www.polskirock.eu/jacek-lagwa,1,1019,muzyk.html
Archiwum Polskiego Rocka [odczyt: 08.01.2020].