Lederman, Jerzy

Zgłoszenie do artykułu: Lederman, Jerzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Właściwie:

Lederman, Jerzy

Nazwisko:

Wasiak, Jerzy

Data urodzenia:

22 lipca 1904

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Kompozytor. Absolwent Państwowego Konserwatorium Muzycznego w Warszawie. W okresie międzywojennym był dyrygentem i kierownikiem muzycznym wytwórni płyt „Cristal Electro”. Od 1935 r. prowadził orkiestrę taneczną z Pawłem Rynasem. Podczas okupacji hitlerowskiej grał w teatrze rewiowym „Femina” przy ul. Leszno. W 1945 r. został dyrygentem Miejskiej Orkiestry Symfonicznej w Warszawie, zaś od 1950 r. pracował jako dyrektor Państwowej Średniej Szkoły Muzycznej nr 2 w Warszawie[1].

Bibliografia