Łosowski, Sławomir

Zgłoszenie do artykułu: Łosowski, Sławomir

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Łosowski, Sławomir

Data urodzenia:

31 sierpnia 1951

Miejsce urodzenia:

Gdańsk

Informacje

Pianista, organista i kompozytor. Absolwent Pomaturalnego Studium Elektroniki w Gdańsku. Muzyczny samouk. W 1970 r. debiutował jako organista we własnym zespole (Blues Band) Akcenty. Rok później zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu. W 1974 r. z Akcentami wystąpił na Studenckim Festiwalu Jazzowym „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, gdzie otrzymał nagrodę indywidualną. Grał tam wówczas na klawiszowych instrumentach elektronicznych własnej konstrukcji.

W 1976 r. współtworzył grupę Kombi, w której grał na instrumentach klawiszowych i dla której komponował. Od 1992 r., kiedy zespół Kombi zawiesił swoją działalności, prowadził w Gdańsku studio nagrań „SL-Sound” oraz firmę zajmującą się nagłośnieniem koncertów. W 1995 r. nagrał z synem Tomaszem Łosowskim CD Sławomir i Tomasz Łosowscy: Nowe narodziny. W 2004 r. reaktywował zespół Kombi[1], [2].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

https://kombi.pl/historia/
Oficjalna strona internetowa zespołu Kombi [odczyt: 02.07.2019].