Malinowski, Leszek

Zgłoszenie do artykułu: Malinowski, Leszek

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Malinowski, Leszek

Data urodzenia:

31 maja 1959

Miejsce urodzenia:

Koszalin

Informacje

Artysta kabaretowy, autor tekstów satyrycznych, reżyser, lider Kabaretu Koń Polski.

Oprócz działalności artystycznej przez 15 lat był redaktorem naczelnym i prezesem Radia Północ w Koszalinie. Jako producent wykonawczy, scenarzysta i reżyser zrealizował wiele produkcji telewizyjnych, np. Bomba w Górę, Marian i Hela, Wielki Show w Małym Mieście oraz Fabryka Śmiechu we współpracy z renomowaną Fabryką Trzciny[1].

Założył Kabaret Skążeś Jest, z którym otrzymał Grand Prix na I PACE i wkrótce zmienił nazwę zespołu na Koń Polski – zainspirowany gazetą w kiosku Ruchu. Przez wiele lat kabaret ten był jednym z najlepszych kabaretów politycznych w kraju. Za swojego przewodnika i ojca artystycznego uważa Zenona Laskowika, z którym współpracował[2].

W 1995 r. spełnił swoje marzenie i stworzył w Koszalinie Festiwal Kabaretu, który odbywa się nieprzerwanie do dziś. Jest jego organizatorem, reżyserem i producentem. Każda edycja imprezy ma myśl przewodnią i temat, wokół którego kabareciarze tworzą show na żywo transmitowany przez telewizyjną dwójkę[3].

Jest także autorem scenariusza, reżyserem i odtwórcą głównej roli w serialu komediowym Badziewiakowie[1].

Bibliografia

1. 

http://www.kabaretkonpolski.pl/
Oficjalna strona internetowa Kabaretu Koń Polski [odczyt: 01.12.2016].

2. 

Magiczny Świat Kabaretu: PaKA 1985–2001, Kielce, Agencja Reklamy Test, 2002, s. 83.

3. 

http://www.kabareton-koszalin.pl
Strona internetowa Festiwalu Kabaretu Koszalin [odczyt: 01.12.2016].