Markiewicz, Marek

Zgłoszenie do artykułu: Markiewicz, Marek

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Markiewicz, Marek

Data urodzenia:

7 listopada 1956

Miejsce urodzenia:

Olsztyn

Informacje

Aktor, reżyser, dziennikarz, współtwórca Teatrzyku Literackiego Czyści jak łza. Autor satyrycznych audycji radiowych, scenarzysta, od 1989 r. związany z Radiem Olsztyn, gdzie tworzył audycję satyryczną Klub Akwarystów.

Studiował filologię polską na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1980 r. podjął pracę w Olsztyńskim Teatrze Lalek i zdał później egzamin eksternistyczny. W 1989 r. rozpoczął współpracę z Radiem Olsztyn, a w 1995 r. przeszedł na etat[1].

W 2013 r. został uhonorowany za całokształt twórczości nagrodą im. Ignacego Krasickiego. Również w roku 2013 słuchowisko w jego reżyserii Powrót do Breitenheide zdobyło na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie nagrodę za scenariusz. Jest także autorem i reżyserem słuchowisk z cyklu Głosy do wynajęcia[2].

Bibliografia

1. 

Kozłowska, Agnieszka.
Wywiad Agnieszki Kozłowskiej z Markiem Markiewiczem przeprowadzony 14 grudnia 2016 r.

2. 

http://www.ro.com.pl.
Strona internetowa Radia Olsztyn [odczyt: 14.12.2016].