Zgłoszenie do artykułu: Norbi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pseudonim:

Norbi

Nazwisko:

Dudziuk, Norbert

Data urodzenia:

2 maja 1972

Miejsce urodzenia:

Ostróda

Informacje

Piosenkarz, także dziennikarz muzyczny i prezenter. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie skrzypiec Adama Hoffmana. Studiował wiolinistykę w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na wydziale wychowania muzycznego i pedagogiki wychowawczo-opiekuńczej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Pracował jako prezenter w komercyjnej stacji radiowej Wa-Ma. Od 1994 r. jest dziennikarzem redakcji muzycznej Rozgłośni Polskiego Radia w Olsztynie. W 1996 r. nawiązał współpracę z kompozytorem Marcinem Wawrukiem, z którym przygotował repertuar płytowy. Jest laureatem

– DJ Award ’97,

– nagrody polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk ’97 w kategorii album roku – dance & techno (CD Norbi: Samertajm),

– Play-Box ’98 w kategorii złota dziesiątka (5. miejsce Kobiety są gorące),

– Play-Box ’99 w kategorii złota dziesiątka (8. miejsce Nie zaczepiaj mnie).

Piosenka Pierwsze kochanie z CD Norbi: 2 znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu Spona (reż. Waldemar Szarek)[1].

Bibliografia