Płocharski, Wojciech

Zgłoszenie do artykułu: Płocharski, Wojciech

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Płocharski, Wojciech

Data urodzenia:

11 kwietnia 1964

Informacje

Dziennikarz, podróżnik, kompozytor i autor tekstów. Swoje dzieciństwo spędził w Olsztynie. W latach 1982–1989 studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1991–2006 pracował w Polskiej Agencji Prasowej jako redaktor oraz korespondent. Jest autorem słów do takich przebojów jak Klub wesołego szampanaPiosenka młodych wioślarzy z repertuaru Formacji Nieżywych Schabuff oraz Karuzela_(wyk_T_Love) zespołu T.Love.

Na początku lat 90. XX w. wraz z Jackiem Pałuchą i Pawłem Orłem występował w zespole Furmanka. W 1993 r. wraz z Januszem Grudzińskim w duecie pod nazwą Przyjaciele nagrał materiał Cyfry, który w 1994 r. ukazał się w formie kasety, a w roku 2007 nastąpiła reedycja w formie płyty CD. W 2011 r. ukazały się dwa albumy Selected MusicOn the Podium On the Bandstand[2].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://neptun-gdansk.w.interia.pl/wyw_z_wp.html
Strona internetowa Gdańskiego Klubu Szaradzistów „Neptun” [odczyt: 19.04.2012].