Poloczek, Grzegorz

Zgłoszenie do artykułu: Poloczek, Grzegorz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Poloczek, Grzegorz

Data urodzenia:

28 stycznia 1959

Miejsce urodzenia:

Ruda Śląska

Informacje

Artysta kabaretowy, satyryk, konferansjer. Autor tekstów kabaretowych, piosenek, felietonów i scenariuszy. Były członek Kabaretu Rak (1992–2015 ), twórca nagrody Hanysa przyznawanej na Śląsku od 1996 r., zdobywca Złotej Płyty za album ... z mojego placu (2013). Był wyróżniony na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Jest Ślązakiem z krwi i kości. Jego teksty odzwierciedlają obecną rzeczywistość, ale również są swego rodzaju powrotem do czasów młodości, pełnym życia tętniącego w familokach, historii z podwórka i kultu śląskiej tradycji[1].

Bibliografia

1. 

Kozłowska, Agnieszka
Wywiad Agnieszki Kozłowskiej z Grzegorzem Poloczkiem przeprowadzony 19 sierpnia 2019.