Prykowska, Joanna

Zgłoszenie do artykułu: Prykowska, Joanna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Prykowska, Joanna

Data urodzenia:

1 września 1970

Informacje

Polska wokalistka i autorka tekstów.

W latach 1989-2000 członkini zespołu Firebirds. Od 2009 r. współtworzy Joanna & The Forests.

Wraz z zespołem Firebirds nagrała trzy płyty. W 1996 r. przygotowała wraz z zespołem własną interpretację piosenki Ewy Demarczyk pt. Groszki i róże. Kompozycja została wydana jedynie na singlu. Z zespołem nagrała również piosenkę świąteczną Trzy życzenia. W 1997 r. wzięła udział w nagraniu nowej wersji piosenki Moja i twoja nadzieja na singel – cegiełkę dla ofiar powodzi.

Występowała na festiwalu w Jarocinie (1990), Sopocie (1996), Opolu (1996, 1997). Współpracowała z grupą Millenium. W 2002 r. zaśpiewała piosenkę Wandering na albumie Przemysława Thiele pt. Modlitewning. Z grupą Hedone nagrała utwór To tylko miłość (z albumu Playboy, 2005). Wystąpiła również w teledysku do tej piosenki.

18 kwietnia 2012 r. ukazał się album zespołu Joanna & The Forests pt. Jaśniebajka. Do tytułowej piosenki powstał teledysk. Klip został nakręcony w Berlinie przy współpracy studentów z Beuth University Berlin.

Wraz z Konradem Pawickim dokonała przekładu piosenek Nicka Cave’a oraz wystąpiła w zainspirowanym nimi spektaklu muzycznym Miłosne opowieści (reżyseria: Paweł Niczewski, premiera: 6 stycznia 2001, Piwnica Przy Krypcie, Szczecin). Grała i śpiewała w spektaklu Sens życia według Tiger Lillies (2003), bazującym na piosenkach brytyjskiego zespołu Tiger Lillies[2], [3].

Bibliografia