Rek, Hanna

Zgłoszenie do artykułu: Rek, Hanna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Rek, Hanna

Data urodzenia:

8 maja 1937

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Piosenkarka. Absolwentka Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie. W czasie studiów współpracowała z chórem akademickim, kabaretem „Kleks” oraz z prowadzonym przez Jerzego Woya-Wojciechowskiego zespołem Eskulap.

W 1954 r. zadebiutowała jako piosenkarka w warszawskim Studenckim Teatrze Satyryków, z którym związana była do 1959 r. W Studiu Piosenkarskim pod kierunkiem Hanny Skarżanki i Aleksandra Bardiniego doskonaliła umiejętności wokalne i aktorskie. Współpracowała z Teatrem „7.15” w Łodzi i „Buffo” w Warszawie. W 1957 r. zdobyła II nagrodę w radiowym konkursie dla piosenkarzy amatorów. Dokonała licznych nagrań radiowych i płytowych.

W latach 1959–1962 śpiewała w kabarecie „Pinezka”. Wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w latach 1961–1962.

Od 1964 do 1985 r. z własnym zespołem Hanna Rek Band i mężem Bogusławem Wyrobkiem koncertowała w klubach RFN, Szwajcarii, Finlandii, Szwecji i Norwegii oraz w ośrodkach polonijnych USA. Od 1986 r. występuje z recitalami w kraju. Dawne przeboje przypomniała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’89 w koncercie Cicha woda oraz na wydanym w 1990 r. przez Muzę LP Hanna Rek: Mam szczęście do wszystkiego[1].

Bibliografia