Rozenberg, Edward

Zgłoszenie do artykułu: Rozenberg, Edward

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Rozenberg, Edward

Pseudonim:

Rej, Edward

Erej

Data urodzenia:

28 listopada 1896

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

14 kwietnia 1949

Miejsce śmierci:

Łódź

Informacje

Autor tekstów. Działał od 1925 r. jako aktor w Warszawie i Łodzi. Kierował nadscenkami w kinach, najdłużej w kinie „Czary” w Warszawie (używał nazwiska Edward Rej); pisał bajki, piosenki, teksty estradowe. Podczas II wojny światowej był ze względu na swe pochodzenie więźniem obozów koncentracyjnych. Po wyzwoleniu pisał dla „Praskiego Teatru Rewii” w Warszawie, współpracował z łódzką orkiestrą taneczną braci Pindrassów. Należał do Związku Księgarzy Polskich[1].

Bibliografia