Różycki, Jerzy

Zgłoszenie do artykułu: Różycki, Jerzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Różycki, Jerzy

Data urodzenia:

1 kwietnia 1953

Miejsce urodzenia:

Legnica

Informacje

Piosenkarz i gitarzysta. Zadebiutował w 1975 r. na Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie w zespole Drugi Maj.

Później współpracował z grupą Full, a następnie Gem. Wraz z nią towarzyszył na estradzie i w nagraniach Annie JantarMariannie Wróblewskiej oraz solistom na Festiwalu Interwizji Sopot ’78.

Jesienią 1978 r. został członkiem grupy Gang, przemianowanej później na Gang Marcela. Z zespołem tym współpracował do 1985 r.

W 1986 r. podjął samodzielną działalność estradową. Nagrał solowy LP Jerzy Różycki: Samotny gangster.

Współpracował z reaktywowanym Gangiem Marcela oraz zespołem K&K Studio Singers w składzie: Magda Durecka, Michał Gielniak, Alina Pszczółkowska, Jerzy Różycki. Nagrał z nim CD, m.in.: Złote lata 60., Złote lata 70., Abba po polsku, vol. 1-2, Przeboje kibica, Hit, hit, hurraReggae w dyskotece, wydane w latach 1993–1994 przez Laser Sound.

Jest bohaterem hasła w telewizyjnej wersji „Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej” odcinek 98 (reż. Ryszard Wolański)[1].

Bibliografia