Siemienowicz, Jarosław

Zgłoszenie do artykułu: Siemienowicz, Jarosław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Siemienowicz, Jarosław

Pseudonim:

Siemion

Data urodzenia:

26 września 1964

Miejsce urodzenia:

Pabianice

Informacje

Polski wokalista, kompozytor i autor tekstów. Były członek zespołów Proletaryat i Anioły.

Urodził się i dorastał w Pabianicach, gdzie poznał Tomasza OlejnikaDariusza Kacprzaka, z którymi później założył zespół Proletaryat. Wychowywany w muzycznej rodzinie; ojciec Lech grał na kontrabasie, a jego mama Urszula na pianinie. W wieku siedmiu lat postanowił zostać muzykiem. W wieku 12 lat dostał pierwszą gitarę i rozpoczął na niej naukę. W wieku 17 lat dołączył do zespołu grającego muzykę Beatlesów, z którego szybko odszedł. Następnie założył Grupę Zero z Dariuszem Kacprzakiem. Zespół zakwalifikował się do Festiwalu w Jarocinie. W 1987 roku, zaraz po wyjściu Siemienowicza z wojska, razem z KacprzakiemOlejnikiem założyli zespół Proletaryat. W 2005 r. Siemienowicz doszedł do wniosku, że nie jest w stanie nic więcej nowego wnieść od siebie do zespołu i opuścił Proletaryat. Wyjechał do Edynburga, gdzie nagrał swoją solową płytę.

W między czasie w 1999 r. wraz z byłym perkusistą i gitarzystą Proletaryatu Robertem Szymańskim i Piotrem Zalewskim jako zespół Anioły wydali płytę o tej samej nazwie.

W 2012 r. ukończył studia kompozytorskie (Bachelor of Arts with Honours Popular Music: Composition) na Edinburgh Napier University. Później rozpoczął pracę nad swoją pierwszą solową płytą Poza Stadem, którą ukończył w 2011 r.[1].

Bibliografia

1. 

https://www.polskirock.eu/jaroslaw-siemion-siemienowicz,m2163,biografia.html.
Archiwum Polskiego Rocka [odczyt: 28.08.2015].