Stachursky

Zgłoszenie do artykułu: Stachursky

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pseudonim:

Stachursky

Nazwisko:

Łaszczok, Jacek

Data urodzenia:

26 stycznia 1966

Miejsce urodzenia:

Czechowice-Dziedzice

Informacje

Piosenkarz, autor tekstów i kompozytor i wykonawca własnego repertuaru. Studiował prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Debiutował jako gitarzysta i wokalista zespołu heavymetalowego Eve Boys, z którym dokonał pierwszych nagrań dla Rozgłośni Katowickiej Polskiego Radia.

W 1994 r. dokonał samodzielnych nagrań muzyki dance pod pseudonimem Stachursky. W tym samym roku ukazała się MC Stachursky: Taki jestem, wydana w 1995 r. jako CD przez Laser Sound.

Koncertował w kraju, a także w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii oraz ośrodkach polonijnych USA. Z René Baumanem, znanym jako DJ BoBo nagrał i spopularyzował piosenkę This World Is Magic, wydaną na CD World in Motion przez Snake’s Music w 1999 r.

Jest laureatem Superjedynki w kategorii płyta dance na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2000–2002 oraz Słowika Publiczności na Sopot Festival 2006 r. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2007 Superjedynkę w kategorii teledysk otrzymała piosenka Z każdym twym oddechem w jego wykonaniu[1].

Bibliografia