Stankiewicz, Katarzyna

Zgłoszenie do artykułu: Stankiewicz, Katarzyna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Stankiewicz, Katarzyna

Data urodzenia:

2 czerwca 1977

Miejsce urodzenia:

Działdowo

Informacje

Piosenkarka, także autorka tekstów. Absolwentka tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego. Laureatka licznych konkursów dla piosenkarzy amatorów.

Zdobyła główną nagrodę w programie TV Szansa na sukces, poświęconym zespołowi Varius Manx, do którego trafiła w 1996 r. Była jego solistką do 2001 r.

Nagrała piosenkę Kamienne Schodki w duecie z Ireną Santor na jej CD Irena Santor: Duety, dwie piosenki na CD Kayah: Zebra oraz piosenkę promującą płytę i film Nocne graffiti (reż. Maciej Dutkiewicz). W 2001 r. podczas koncertu grupy Tangerine Dream w Warszawie zaśpiewała skomponowaną specjalnie na tą okazję piosenkę The Bridge Song (muz. Edgar Froese, sł. Kasia Stankiewicz).

Jest laureatką nagród z zespołem Varius Manx oraz indywidualnej Machiner ’96 dla najlepszej debiutantki roku[1].

Bibliografia