Stankiewicz, Kuba

Zgłoszenie do artykułu: Stankiewicz, Kuba

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Stankiewicz, Kuba

Właściwie:

Stankiewicz, Jakub

Data urodzenia:

7 grudnia 1963

Miejsce urodzenia:

Wrocław

Informacje

pianista jazzowy, kompozytor i aranżer, także pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W latach 1987–1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (USA). Na polskiej scenie jazzowej zadebiutował w 1985 r. w zespole Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.

W latach 1985–1987 był pianistą zespołów Zbigniewa Namysłowskiego. Po studiach w USA odbył trasę koncertową z orkiestrą Artie Shawa.

W 1992 r. powrócił do kraju i założył własny zespół, z którym wystąpił na Jazz Jamboree ’93. Nagrał autorską płytę CD Kuba Stankiewicz: Northern Song, która w ankiecie Jazz Top czytelników magazynu „Jazz Forum” zdobyła tytuł płyty roku 1993 r. Od tamtej pory jest stale obecny w polskim jazzie. Koncertował i nagrywał z Henrykiem Miśkiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, z grupą Traweling Birds Quintet, z wokalistką Ingą Lewandowską.

Był partnerem w recitalach i nagraniach płytowych m.in. Arta Farmera, Scotta Hamiltona, Shelli Jordan oraz czeskiego kontrabasisty Jaromira Honzáka, z którym nagrał CD Jaromir Honzák: Getting There Together (P & J Music 1994) i CD Jaromir Honzák: Earth Life (Prague Jazz 1998).

Od 1993 r. jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Grazu (Austria). Jest laureatem nagrody Oscara Petersona i finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie (USA) w 1989 r. oraz nagrody Programu III Polskiego Radia im. Mateusz Święcickiego w 1994 r[1].

Bibliografia