Staroniewicz, Wojciech

Zgłoszenie do artykułu: Staroniewicz, Wojciech

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Staroniewicz, Wojciech

Data urodzenia:

22 listopada 1954

Miejsce urodzenia:

Sopot

Informacje

Saksofonista jazzowy, kompozytor i aranżer, także producent muzyczny. Ukończył Średnia Szkołę Muzyczną w Gdańsku w klasie saksofonu.

Jako jazzman zadebiutował w 1985 r. (po ukończeniu studiów biologicznych) z zespołem [Mit Lidera. Rok później wystąpił z nim na Jazz Juniors w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę indywidualną za kompozycję.

Następnie związał się z zespołem Set Off, z którym zdobył Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Bygdoszczy i II nagrodę w Konkursie Jazzowym w Hoeilaart (Belgia), obie w 1986 r. oraz nagrał debiutancką płytę dla Poljazzu.

W 1991 r. został półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Waszyngtonie (USA).

Od połowy lat 90. prowadzi własne zespoły, współpracował także z grupą Loud Jazz Band, Dariuszem Janusem, Piotrem Lemańczykiem, Włodzimierzem Nahornym. Koncertował na wszystkich ważniejszych festiwalach krajowych, a także za granicą w Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Słowenii, na Węgrzech i Ukrainie[1].

Bibliografia