Staszczyk, Zygmunt

Zgłoszenie do artykułu: Staszczyk, Zygmunt

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Staszczyk, Zygmunt

Pseudonim:

Staszczyk, Muniek

Data urodzenia:

5 listopada 1963

Miejsce urodzenia:

Częstochowa

Informacje

Wokalista, autor tekstów, założyciel i lider zespołu T.Love. W 1994 r. współtworzył z Andrzejem Zeńczewskim zespół Szwagierkolaska. Jest autorem tekstów piosenek z repertuaru T.Love i biografii zespołu Dzieci rewolucji. Zagrał epizodyczną rolę w filmie Małżowina (reż. Wojciech Smarzowski) oraz rolę Van Morrisona w musicalu Jeźdźcy burzy. Wspólnie z zespołem Szwagierkolaska jest laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk ’95 w kategorii album roku muzyka tradycji i źródeł (CD Szwagierkolaska: Luksus), Fryderyk ’97 (z zespołem T.Love) w kategorii teledysk roku (Chłopaki nie płaczą), nagrody Play-Box ’97 w kategorii złota dziesiątka (8. miejsce 1996), Play-Box ’98 w kategorii złota dziesiątka (2. miejsce Chłopaki nie płaczą)[1].

Bibliografia