Wawrzynowicz, Ludwik

Zgłoszenie do artykułu: Wawrzynowicz, Ludwik

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Wawrzynowicz, Ludwik

Data urodzenia:

1870

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

12 lutego 1957

Miejsce śmierci:

Częstochowa

Informacje

Kompozytor. Był uczniem Zygmunta Noskowskiego w Instytucie Muzycznym. Od 1901 r. dyrygował w Towarzystwie Śpiewaczym „Lutnia” w Częstochowie. W 1904 r. otworzy tam szkołę muzyczną, którą prowadził do wybuchu II wojny światowej. Był autorem pieśni, utworów fortepianowych, muzyki do baśni Baba Jaga. W 1909 r. na zamówienie „Syreny Record” napisał muzykę do specjalnej płyty, nagranej z okazji debiutu wytwórni na wystawie przemysłowej w Częstochowie[1].

Bibliografia