Wesołowski, Stefan

Zgłoszenie do artykułu: Wesołowski, Stefan

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Wesołowski, Stefan

Data urodzenia:

11 marca 1985

Miejsce urodzenia:

Gdynia

Informacje

Polski kompozytor, skrzypek i producent muzyczny, absolwent Académie Musicale de Villecroze we Francji. Związany z amerykańską wytwórnią płytową Important Records i brytyjskim publisherem Mute Song.

Od 16 roku życia pisał pieśni dla Dominikanów. W 2006 na zamówienie zakonu powstał utwór Kompleta łączący tekst liturgii godzin z melizmatycznymi głosami, kwartetem smyczkowym i elektroniką. Do realizacji warstwy elektronicznej zaprosił Michała Jacaszka, z którym potem ściśle współpracował przez kilka kolejnych lat. W 2008 artyści nagrali razem album Treny. Kilka miesięcy później na płycie ukazała się także Kompleta zrealizowana ze środków Narodowego Centrum Kultury. Efektem ich współpracy była także ścieżka dźwiękowa do filmu Sala Samobójców Jana Komasy.

W 2013 nakładem amerykańskiej wytwórni Important Records ukazał się drugi autorski album artysty – Liebestod. Polska część nakładu ukazała się jesienią, a jego premiera miała miejsce podczas festiwalu Unsound w Krakowie. Światowa część nakładu ukazała się w kwietniu 2014 roku[1].

Bibliografia

1. 

http://www.polskirock.art.pl/
Archiwum Polskiego Rocka [odczyt: 17.08.2016].