Wysocki, Andrzej

Zgłoszenie do artykułu: Wysocki, Andrzej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Wysocki, Andrzej

Informacje

Kontrabasista, gitarzysta basowy i pianista solista. Już na ostatnim roku Akademii Muzycznej w Warszawie rozpoczął działalność artystyczną w teatrze muzycznym „Na Targówku” (obecny Teatr Rampa) grając w big bandzie pod dyrekcją Czesława Majewskiego, Włodzimierza KorczaHenryka Majewskiego. Z tym zespołem dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych.

W 2000 r., jako kierownik muzyczny przygotował i zaaranżował muzykę do przedstawienia Grzegorza Walczaka pt. „Zabłąkani Trzej Królowie”.

Przez wiele lat współpracował z jednym z najwybitniejszych polskich muzyków i kompozytorów – Andrzejem Kurylewiczem, grając na kontrabasie w jego Formacji Muzyki Współczesnej.

Wielokrotnie przebywał na kontraktach zagranicznych grając w ponad pięćdziesięciu państwach świata. Jako muzyk brał udział w festiwalach w Opolu, Sopocie i Zielonej Górze, jak również w Podwieczorku Przy Mikrofonie oraz kabarecie Pod Egidą Jana Pietrzaka. Obecnie jest wykładowcą w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu oraz Prywatnej Szkole Muzycznej „Missio Musica”. Od 1996 r. na stałe występuje z zespołem Gold Washboard[1].

Bibliografia

1. 

http://goldwashboard.prv.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Gold Washboard [odczyt: 05.12.2011].