Żakowicz, Elżbieta

Zgłoszenie do artykułu: Żakowicz, Elżbieta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Żakowicz, Elżbieta

Data urodzenia:

25 czerwca 1947

Miejsce urodzenia:

Kraków

Data śmierci:

7 marca 2023

Miejsce śmierci:

Kraków

Informacje

Była wokalistką popularnych w latach 60. i 70. zespołów muzycznych.

W Krakowie rozpoczęła naukę w szkole muzycznej, a po jej zakończeniu zaczęła śpiewać. W 1966 r. zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie „Mikrofon dla wszystkich” za wykonanie piosenki Ty jesteś moim światem. W 1969 r. zdobyła nagrodę na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W tym samym roku została wokalistką zespołu Wiślanie ’69, z którym związana była najdłużej. Występowała także w innych popularnych w tamtych latach grupach muzycznych, m.in. w Białej Gwieździe, Ametystach, Telstarze, Arianie oraz w Centrum, z którym zaśpiewała na festiwalu w Sopocie[2].

Bibliografia