Zemler, Hubert

Zgłoszenie do artykułu: Zemler, Hubert

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Zemler, Hubert

Informacje

Perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Poza klasyczną edukacją uczył się improwizacji, jazzu i rytmów afro-kubańskich. Współtworzył zespoły Alternations, Tria oraz Calle Sol. Jako perkusista jazzowy współpracował m. in. ze Zbigniewem NamysłowskimWojciechem Staroniewiczem. Obecnie jest członkiem warszawskich zespołów sceny niezależnej: Horny Trees, SzaZaZe, Kapacitron, Slalom oraz Piętnastka. Bierze również udział w koncertach kompozytorskich, współpracuje z teatrem tańca Dada von Bzdulow. Koncertował w całej Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Korei i Japonii. Jeden z koncertów solowych Zemlera został uwieczniony i wydany przez oficynę wydawniczą LADO ABC na płycie „Moped”. Obok muzyków polskiej sceny współpracuje z amerykańskim klarnecistą i kompozytorem Evanem Ziporynem, z którym nagrał materiał na płytę oraz koncertował w Polsce i USA.

Nagrody:

  • brązowy medal na międzynarodowej Delfiadzie (olimpiadzie artystów) w Korei, w kategorii perkusja solo (2009 r.)
  • Grand Prix z triem Jana Smoczyńskiego oraz nagroda indywidualna na festiwalu Jazz Junior (2000 r.)
  • Grand Prix na festiwalu „Jazz nad Odrą” wraz z zespołem Galaxy (1999 r.)[1]

Bibliografia

1. 

http://culture.pl
Strona internetowa Culture.pl [odczyt: 30.08.2016].