Cztery sonety miłosne

Zgłoszenie do artykułu: Cztery sonety miłosne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Cztery sonety miłosne Tytuł oryginalny: 4 sonety miłosne Baird, Tadeusz (autor)
Shakespeare, William (słowa)
Słomczyński, Maciej (tłumaczenie)
Uryć, Stanisław (redakcja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Baird Tadeusz Uzupełnienie: muzyka Tadeusz Baird; do słów Wiliama Szekspira w tłumaczeniu z angielskiego Macieja Słomczyńskiego Obsada instrumentalna: baryton i orkiestra symfoniczna

Seria:

Biblioteka Małych Partytur, 32

Data wydania:

1961

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

czerwiec 1961

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 4270

Postać zapisu:

partytura i głos wokalny

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1961 : 183

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 46 stron o wymiarach 25 na 17 cm. Oddany do druku 26 maja 1961 r. Na stronie poprzedzającej kartę tytułową znajduje się fotografia Tadeusza Bairda. Tytuł publikacji w języku angielskim: Four Love Sonnets for baritone and symphony orchestra.

Elementy dodatkowe

Głos – baryton solo składający się z 8 stron o wymiarach 25 na 17 cm.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.