Śpiewnik pieśni patriotycznej

Zgłoszenie do artykułu: Śpiewnik pieśni patriotycznej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Śpiewnik pieśni patriotycznej Bożyk, Jerzy Michał (opracowanie muzyczne)
Boroń, Piotr (wybór, opracowanie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Bożyk Jerzy Michał, Boroń Piotr Obsada instrumentalna: linia melodyczna z podpisanym tekstem

Data wydania:

2007

Miejsce wydania:

Kraków: Ośrodek Edukacji Obywatelskiej, Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”, Śródmiejski Ośrodek Kultury

Wydanie:

10

ISBN:

9788392313182

Typ publikacji:

śpiewnik

Sygnatura:

Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” S293

Infomacje

U góry strony tytułowej i okładki: Młodzież pamięta.

Śpiewnik powstał dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Małopolski Urząd Wojewódzki.

Akcja „Młodzież Pamięta” jest organizowana od 2002 r. w czasie obchodów świąt narodowych Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. 89 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę była już jej jedenastą edycją. Realizacja projektu ma na celu zwrócić uwagę szczególnie młodych ludzi, jak ważną rolę odgrywa narodowa pamięć i patriotyczna tradycja. Ponadto, wszelkie inicjatywy w ramach programu pokazują społeczeństwu, że młodzież pamięta o najważniejszych datach w historii Polski. Wydanie okazjonalnego śpiewnika stanowi podstawę, a także najważniejszy element pozostałych działań.

Publikacja obejmuje utwory w układzie głównie chronologicznym, których kompozycja przywołuje najważniejsze wydarzenia z dziejów państwa polskiego. Pieśni zostały opatrzone komentarzem przywołującym ich historię.