Zielone szczęście: beguine

Zgłoszenie do artykułu: Zielone szczęście: beguine

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Zielone szczęście: beguine Buzuk, Antoni (muzyka)
Urgacz, Tadeusz (słowa)
Stryjkowski, Wiktor (instrumentacja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Buzuk Antoni, Urgacz Tadeusz, Stryjkowski Wiktor Obsada instrumentalna: saksofon: I alt. Es, II ten. B, III alt. Es; trąbka I, II B; skrzypce I, II, III i akordeon (głos dyrekcyjny); fortepian (głos dyrekcyjny); puzon; gitara i kontrabas

Tytuł:

Spójrz, w oczy moje spójrz: beguine Karasiński, Zygmunt (muzyka)
Ławrynowicz, Jarosław (słowa)
Stryjkowski, Wiktor (instrumentacja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Karasiński Zygmunt, Ławrynowicz Jarosław, Stryjkowski Wiktor Obsada instrumentalna: saksofon: I alt. Es, II ten. B, III alt. Es; trąbka I, II B; skrzypce I, II, III i akordeon (głos dyrekcyjny); fortepian (głos dyrekcyjny); puzon; gitara i kontrabas

Seria:

Biblioteka Orkiestr Tanecznych, 130

Data wydania:

1959 (copyright)

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

luty 1959

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 3582

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1959 : 46

Infomacje

Druk muzyczny składający się z 20 luźnych kart w obwolucie o wymiarach 25 na 17 cm. Oddany do druku 6 lutego 1959 r. Teksty utworów zamieszczone poza zapisem nutowym. Incipit utworu pierwszego: Przyjadę do ciebie z drogi dalekiej. Incipit utworu drugiego: Za wiele ufasz dźwiękom pięknych słów. Na ostatniej stronie zamieszczono spis numerów, które ukazały się w tej serii: 120–128.

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.