Kołysanka murzyńska

Zgłoszenie do artykułu: Kołysanka murzyńska

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Kołysanka murzyńska Clutsam, George Howard (muzyka)
Vieweger, Zofia (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Clutsam George Howard Obsada instrumentalna: głos z fortepianem

Seria:

Primadonna Album: wybór pieśni i piosenek wykonywanych z wielkim powodzeniem na koncertach oraz w teatrach przez p. Wiktorię Kawecką i innych, 32

Data wydania:

1915 (około)

Miejsce wydania:

Warszawa: Księgarnia Edward Wende i Spółka

Znak wydawniczy:

E. 583 W.

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1949 : 120

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 5 stron o wymiarach 32 na 26 cm. Zawiera tytuł oraz tekst utworu w języku polskim i niemieckim. Wariant tytułu w języku niemieckim: Wegenlied (Negerlied). Incipit utworu: O! dziecino! Na stronie tytułowej zamieszczono spis numerów, które ukazały się w tej serii: 1–37.

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.