Czy to wśród dnia: op. 47 nr 6

Zgłoszenie do artykułu: Czy to wśród dnia: op. 47 nr 6

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Czy to wśród dnia: op. 47 nr 6 Tytuł oryginalny: Den’ li carit Czajkowski, Piotr Iljicz (muzyka)
Apuchtin, Aleksiej (słowa)
Hordyński, Jerzy (tłumaczenie)
Hoffman, Jan (przygotowanie do druku)
Hoffman, Stanisława (przygotowanie do druku)
Kozarynowa, Zofia (redakcja)
Olszak, Eugeniusz (projekt okładki) Oznaczenie autora wg wydawcy: Czajkowski Piotr Iljicz, Apuchtin Aleksiej Uzupełnienie: muzyka Piotr Czajkowski; słowa Aleksiej Apuchtin; przekład z rosyjskiego Jerzy Hordyński Obsada instrumentalna: głos z fortepianem

Seria:

Pieśni, Które Lubimy, 36

Data wydania:

1957

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

sierpień 1957

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 2775

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1957 : 631

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 10 stron o wymiarach 30 na 20 cm. Oddany do druku 23 lipca 1957 r. Zawiera tekst utworu w języku polskim i rosyjskim. Wariant tytułu: Den’ li carit. Na ostatniej stronie znajduje się biogram i zdjęcie kompozytora oraz komentarz dotyczący pieśni.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.