Aria Leonory z III aktu opery Faworyta

Zgłoszenie do artykułu: Aria Leonory z III aktu opery Faworyta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Aria Leonory z III aktu opery Faworyta Tytuł oryginalny: Faworyta. Aria Leonory z 3 aktu Donizetti, Gaetano (muzyka)
Poźniak, Włodzimierz (opracowanie, tłumaczenie)
Royer, Alphonse (słowa)
Vaëz, Gustave (słowa)
Scribe, Eugène (słowa)
Napieracz, Krystyna (projekt okładki) Oznaczenie autora wg wydawcy: Donizetti Gaetano Obsada instrumentalna: głos z fortepianem

Seria:

Opera na Estradzie, 17

Data wydania:

1959

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

lipiec 1959

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 3230

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1958 : 283

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 16 stron o wymiarach 29 na 21 cm. Zawiera tekst utworu w języku polskim i francuskim. Wariant tytułu: Aria Leonory z 3 aktu opery Faworyta. Na ostatniej stronie zamieszczono notę biograficzną i portret kompozytora.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.