Śpiewnik młodej wsi: na 2 głosy

Zgłoszenie do artykułu: Śpiewnik młodej wsi: na 2 głosy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Śpiewnik młodej wsi: na 2 głosy Olszewski, Jerzy (zebrał, opracowanie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Olszewski Jerzy Obsada instrumentalna: melodia dwugłosowa z podpisanym tekstem

Seria:

Biblioteka Centralnego Związku Młodej Wsi, 4

Data wydania:

1937

Miejsce wydania:

Warszawa: Centralny Związek Młodej Wsi

Miejsce druku:

Warszawa: Józef Konarzewski (litografia i sztych); W. Kościesza (sztych)

Typ publikacji:

śpiewnik

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1936/7 : 4392

Infomacje

Śpiewnik prezentuje 100 pieśni w następujących rozdziałach:

Modlitwy;

Hymny, Hasła;

Rocznice;

Pieśni o Józefie Piłsudskim i Prezydencie Rzeczpospolitej;

Regionalne pieśni ludowe;

Kolędy ludowe;

Pieśni legionowe, marszowe, ogniskowe;

Pieśni spółdzielcze;

Pieśni o morzu, górach, ziemi rodzinnej;

Pieśni koleżeńsko-przyjacielskie;

Pieśni różne i okolicznościowe;

Pieśni obrzędowe.

Publikacja zawiera nuty i teksty. Na początkowych kartach zamieszczono fragment z wydawnictwa Stanisława Kazuro, a także słowo wstępu od wydawcy.

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.