Trzy pieśni: op. 14 nr 1

Zgłoszenie do artykułu: Trzy pieśni: op. 14 nr 1

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Trzy pieśni: op. 14 nr 1 Sołtys, Mieczysław (muzyka) Oznaczenie autora wg wydawcy: Sołtys Mieczysław Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem.

Data wydania:

1898 (około)

Miejsce wydania:

Lwów: Gubrynowicz i Schmidt; Warszawa: Gebethner i Wolff

Miejsce druku:

Wiedeń: Joseph Eberle (sztych i druk)

Znak wydawniczy:

G. & S. 143

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska 9822 III musicalia

Infomacje

Publikacja zawiera następujące utwory:

O mój aniele (słowa Józef Ignacy Kraszewski, słowa niemieckie Robert Steingraber, dedykacja Marcelinie Kochańskiej),

Ty skromne dziewczę (słowa T. Słoniewski, słowa niemieckie A. Liebel-Monningen, dedykacja Władysławowi Florjańskiemu),

Maggiolata (słowa Józef Nikorowin, słowa niemieckie Robert Steingreber, dedykacja Janinie Karolewiczównej).

Na karcie tytułowej dedykacja ręką kompozytora dla Stanisława Bursy, z datą 22 10 1898.

Dostęp
Finansowanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.