Śpiewający konsyliarze: rzecz o Teatrzyku Piosenki Lekarzy „Eskul...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Śpiewający konsyliarze: rzecz o Teatrzyku Piosenki Lekarzy „Eskulap” Woy-Wojciechowski, Jerzy (autor) Oznaczenie autora wg wydawcy: Woy-Wojciechowski Jerzy

Data wydania:

2002

Miejsce wydania:

Warszawa: „Domena”

ISBN:

83-917527-0-4

Typ publikacji:

monografia

Infomacje

Historia ponad 30-letniej działalności początkowo Zespołu Estradowego, później Teatrzyku Piosenki Lekarzy „Eskulap” spisana przez jego założyciela i głównego animatora. Unikatowy pod każdym względem nie tylko na niwie polskiej estrady. Grupował wyłącznie medyków oraz farmaceutów, a czasami osoby blisko z nimi powiązane (np. żony). W każdym programie prezentował część związaną z medycyną (piosenki, fraszki, skecze itp.) Zawiera dokumentację fotograficzną, teksty, nuty (zapis fortepianowy), a także CD z najpopularniejszymi piosenkami Eskulapa z lat 1965–1975.

Elementy dodatkowe

Płyta CD.