Ballada o jednym Błaszczykowskim

Zgłoszenie do artykułu: Ballada o jednym Błaszczykowskim

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Ballada o jednym Błaszczykowskim

Autor słów:

Andrus, Artur[1]

Melodia:

ludowa[1]

Data powstania:

2012

Wykonania poza albumami:

Andrus, Artur

Informacje

Piosenka powstała podczas Euro 2012. Jaromir Nohavica, który przyjechał do Polski z czeskimi piłkarzami, miał we Wrocławiu występ dla polskich kibiców. Zadzwonił do Artura Andrusa i zapytał go, czy nie ma jakiejś piosenki o piłkarzach, bo chętnie by ją wykonał. Andrus napisał zatem powyższy utwór i przekazał go Nohavicy, który pierwszy wykonał utwór. Tytułowy bohater to Jakub Błaszczykowski – kapitan drużyny piłki nożnej w latach 2012–2014[2].

Bibliografia

1. 

Andrus, Artur.
Archiwum prywatne.

2. 

Kozłowska, Agnieszka.
Wywiad Agnieszki Kozłowskiej z Arturem Andrusem przeprowadzony 5 lutego 2018.