Hej chłopcy czas już wyjść w morze

Zgłoszenie do artykułu: Hej chłopcy czas już wyjść w morze

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Hej chłopcy czas już wyjść w morze

Autor słów:

Rogacki, Jerzy

Melodia:

na motywach szanty Heave away my Johnny

Informacje

Najstarsza piosenka z repertuaru wczesnego Refpatentu, śpiewana na I „Yapie” w 1974 r., (wtedy nie było jeszcze festiwali żeglarskich). Melodia oparta jest na motywach szanty Heave away my Johnny, usłyszanej po raz pierwszy w filmie Moby Dick (scena odejścia „Pequoda”). Pierwsze doświadczenia żeglarskie autora doprowadziły do powstania właśnie takiego tekstu, który nie ma nic wspólnego z oryginałem. Niektórym żeglarzom utkwiły w pamięci tylko słowa: Będziemy pić jeszcze nie raz[2].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://czteryrefy.pl/
Strona internetowa zespołu Cztery Refy [odczyt: 09.06.2015].