Jabolowe ofiary

Zgłoszenie do artykułu: Jabolowe ofiary

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Wnętrze moje przepalone

szlag mnie trafia gdzieś od środka

pali piecze rwie i szczypie

każdy patrzy w moją stronę

jeszcze trochę mi zostało

w mej butelce gdzieś na dnie

krzyczę choć nie mogę krzyczeć

wypić już nie mogę też

już drętwieje prawa strona

lewa już zaczyna też

twarz jest cała sinoczerwona

gdzieś znowu gryzie kolejna wesz

ciało me lekkie się wydaje

zawroty głowy tracę świadomość

dusza odchodzi lecz wrak zostaje

czuję że płacę za dwulicowość

koniec leżę blady samotnie

koniec a nade mną krzyż

koniec w tym mroku jest okropnie

koniec kolejny będziesz ty

kolejna będziesz ty

kolejni będziecie wy

jabolowe ofiary.[2]

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://ksu.art.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu KSU [odczyt: 15.12.2015].