Kapturek pancerny

Zgłoszenie do artykułu: Kapturek pancerny

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Kapturek pancerny

Autor słów:

Bolanowski, Leszek[1]

Autor muzyki:

Bolanowski, Leszek[1]

Data powstania:

2010

Wykonania poza albumami:

Kabaret Ergo

Informacje

„Podczas wspólnego z Jackiem Fedorowiczem koncertu zadedykowałem mu jedną z jego ulubionych piosenek – Kapturka pancernego. Wszystko byłoby dobrze, gdyby mnie nie poniosło, bo nie wiedzieć czemu okrasiłem ten występ dedykacją: »dla Jacka Fedorowicza, wielkiego admiratora serialu Czterej Pancerni«. W tym momencie adresat inwokacji zacisnął piąstki, potwornie się skrzywił i zasyczał z taką dezaprobatą, że słychać go było w ostatnich rzędach. Moja zapowiedź była idiotyczna, bo dobrze wiedziałem, że Jacek Fedorowicz tego serialu po prostu nie znosi”[2].

Bibliografia

1. 

Bolanowski, Leszek.
Archiwum prywatne.

2. 

Rymy stańczykowskie, s. 81.

3. 

Kozłowska, Agnieszka.