Pieśni śratalne

Zgłoszenie do artykułu: Pieśni śratalne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Śrataj mnie mamuniu,

śrataj mnie rodzona,

oj, śrataj mnie od siebie.

Ja cie nie bede śratała,

niech cie Bóg śrataje,

któremu cie wydaje,

Moja córuś, ode mnie.

Śrataj mnie tatuniu,

śrataj mnie rodzuny,

oj śrataj mnie od siebie.

Jo cie nie bede śratał,

niech cie Bog śrataje,

któremu cie wydaje,

moja córuś, ode mnie.

Pośrataj Boże goście nasze,

Łado, Łado!

Pośratajże ich Panie Jezusie,

Łado, Łado!

Tatusio wyszedł i pośratał,

Łado, Łado!

I pośratawszy rzewnie zapłakał,

Łado, Łado!

Jedź z Bogiem, córuś, niech cie Bóg śrata,

Łado, Łado!

Niech cie Bóg śrata, dolę dobrą da,

Łado, Łado![2]

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://www.mikolaje.lublin.pl
Oficjalna strona Orkiestry św. Mikołaja [odczyt: 12.04.2014].