Rybacy z Grimsby Town

Zgłoszenie do artykułu: Rybacy z Grimsby Town

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Rybacy z Grimsby Town

Three score and ten

Autor słów:

Rogacki, Jerzy

Melodia:

tradycyjna

Informacje

Jedna z najbardziej wzruszających i chyba najbardziej znanych ballad rybackich, poświęcona pamięci ofiar sztormu, który szalał w 1989 r. na wschodnim wybrzeżu Anglii w okolicach Grimsby i Hull i zatopił dziesiątki kutrów i innych małych jednostek. Zginęło wtedy kilkuset dzielnych rybaków, najwięcej z Grimsby[1].

Bibliografia

1. 

http://czteryrefy.pl/.
Strona internetowa zespołu Cztery Refy [odczyt: 24.06.2015].