Wiosenna piosenka o pani Teresce

Zgłoszenie do artykułu: Wiosenna piosenka o pani Teresce

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pani Tereska w biurze siedzi

czeka na świata koniec

ktoś o planetach jej powiedział

że w rządku ustawione

Pani Tereska ma gońców rotę

i ważne telefony

no i księgową która dwa złote

ogląda z każdej strony

Tymczasem wiosna wskrzesza muchy

i rosną z szumem trawy

a po ulicach chodzą słuchy

że ma się coś poprawić

I marzy się Teresce pono

gorące miłowanie

już pan Jureczek z działu obok

brodę zapuścił dla niej

I marzy się Teresce miłość

gorąca jak piekarnik

i żeby w sklepach wszystko było

i wczasy gdzieś w Szwajcarii.[2]

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard.

2. 

http://www.podbuda.pl/.
Oficjalna strona internetowa Grupy Pod Budą [odczyt: 03.08.2015].