Arabian Crew

Zgłoszenie do artykułu: Arabian Crew

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Arabian Crew

Data powstania:

1999

Informacje

Nazwa zespołu wyraża zainteresowanie jego członków wschodnimi motywami i stylem życia. Zespół powstał w 1999 r. z inicjatywy „Hakima” (eks-BTS) i „Salima” po rozpadzie składu BTS (Borned To Smoke). Arabian Crew jest żywym organizmem, przez który przewinęło się wiele osób. Obecnie do najbardziej aktywnych należą, obok założycieli: „Vania”, „Tor”, „Cichy”, „Cash”, „Trol”, „Carlos” i „Trotyl”.

„Ajir”, „Kupon” i „Haze 10” tworzą ponadto skład CDK Crew (Czwarta Dzielnica Krowodrza), który istnieje od 2002 r. (utwory: Czy to moje miasto, Virtual Fighters, CDK). „Hakim” rymował wcześniej z „Carlosem”, „Abramem” i „Rumunem” w ramach składu MJSF z Rżąki. Z „Vanią” tworzy równoległy duet o nazwie Virus HIV (Hakim I Vania), z którym nagrał nielegal pt. Złoty miraż (2002 r.). Nagrał też solowy materiał pt. Klątwa (2001 r.).

Arabian Crew zagrał kilka koncertów i uczestniczył w wielu bitwach na rymy (MC battles). W 2002 r. nagrał nielegal pt. Operacja Pustynna Burza (m.in.: Satysfakcja, Stymulacja, Fałszywi MC). Wszystkie bity są autorstwa „Hakima”. Przy ich produkcji inspirował się dokonaniami amerykańskiego Wschodniego Wybrzeża, na czele z Wu-Tang Clanem. Korzystał też z funkowych rytmów Jamesa Browna i soulu lat 60. i 70[1].

Bibliografia