Basspace

Zgłoszenie do artykułu: Basspace

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Basspace

Data powstania:

1983
Zespół powstał na jesieni w wyżej wymienionym roku.

Data rozwiązania:

1988

Informacje

Zespół utworzony jesienią 1983 r. przez Witolda Szczurka – cb., bg., lider. Zadebiutował w styczniu 1984 r. na koncercie w Krakowie jako kwintet: Henryk Gembalski – vno, Katarzyna Katlewicz – ar., Jorgos Skolias – voc., Ryszard Styła – g., Witold Szczurek – bg., cb. W kwartecie bez Katarzyny Katlewicz nagrał w 1984 r. LP Witold Szczurek: Basspace, wydany przez Poljazz. Dokonał także serii nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia. Wielokrotnie zmieniał skład. Na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Jazz Jamboree ’84 w Warszawie z zespołem wystąpił gościnnie norweski gitarzysta Terje Rypdal oraz wokalistka Małgorzata Ostrowska, która uczestniczyła także w nagraniu LP Basspace: 555555. Koncertował na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jazzowej Jazz Jamboree w latach 1985–1987. Rozwiązał się w 1988 r[1].

Bibliografia