Bielizna

Zgłoszenie do artykułu: Bielizna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Bielizna

Data powstania:

1985

Informacje

Zespół rockowy, reprezentant Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Powstał w 1985 r. w Gdańsku. Pierwszy skład: Witold Cynke – bg., Jarosław Figura – g., Jarosław Janiszewski – voc., Andrzej Jarmakowicz – dr. Debiutował na koncercie w tamtejszym Domu Kultury. Rok później wystąpił na Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie, dokonał także pierwszych nagrań dla radia akademickiego w Gdańsku. W zmienionej obsadzie (Radovan Jacuniak zamiast Witolda Cynke, dodatkowo Zbigniew Koziarowski – g., kbrd. oraz muzycy studyjni) nagrał pierwszy autorski CD Bielizna: Taniec lekkich goryli. Następne nagrania firmował zespół prowadzony przez Jarosława Janiszewskiego i Andrzeja Jarmakowicza i zmieniających się muzyków: Roberta Dobruckiego, Jarosława Furmana, Wojciecha Hinza, Michała Kusza, Piotra Pawlaka, Krzysztofa Stachury, Jarosława Zabłockiego, Tomasza Żuczka. Od 2000 r. koncertuje i nagrywa sporadycznie, a jej byli muzycy utworzyli zespół Doktor Granat[1].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://www.bieliznaband.com/
Oficjalna strona internetowa zespołu Bielizna [odczyt: 26.05.2011].