Blenders

Zgłoszenie do artykułu: Blenders

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Blenders

Data powstania:

maj 1991

Informacje

Gdański zespół rockowy utworzony w maju 1991 r. z inicjatywy Szymona Kobylińskiego – g. i Marcela Abramowicza – voc. Zadebiutował podczas festiwalu Yach Film w 1991 r. W 1992 r. stał się kwintetem ze Sławomirem Urbańskim – bg., Tomaszem Urbańskim – g. i Tomaszem Unratą – dr. W tym samym roku po raz pierwszy wystąpił w koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Debiutancki CD Blenders: Kaszëbë nagrał z Tomaszem Łosowskim – dr., którego zastąpił później Mariusz Noskowiak. Koncertował m.in. na Sopot Rock Festival (1995–1998), Festiwalu Muzyki Rockowej w Węgorzewie (1996–1997) a także we Francji, Niemczech i Danii. W 1996 r. Marcela Abramowicza zastąpił amerykański wokalista Glenn Meyer, a dwa lata później Nigel Benway.

Zespół jest laureatem:

– nagrody publiczności na festiwalu Le Printemps de Bourges (Francja) w 1996 r.,

– nagrody dziennikarzy na festiwalu Go East we Frankfurcie n. Menem (Niemcy) w 1996 r.,

– II nagrody na festiwalu Art Gende w Kopenhadze (Dania) w 1997 r.,

– nagrody Play-Box ’97 w kategorii złota dziesiątka (7-me miejsce piosenki pt. Ciągnik)[1].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://www.blenders.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Blenders [odczyt: 26.05.2011].