Dzieci Stanu Wojennego

Zgłoszenie do artykułu: Dzieci Stanu Wojennego

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Dzieci Stanu Wojennego

DSW

Czarna Flaga

Antyświat

Data powstania:

1995

Informacje

Nazwa nawiązuje do okresu nowohuckich zamieszek i demonstracji, w którym przyszli na świat i który do dzisiaj ma na nich wielki wpływ i często powracają do niego w swojej twórczości. Punkowy zespół Dzieci Stanu Wojennego (DSW) powstał w grudniu 1995 r. jako duet: „Piwo” – voc., g. (Jezusmaria, eks-I Strefa Ochrony Sanitarnej) i „Skwarek” – bg., voc. (eks-Incydent, I Strefa Ochrony Sanitarnej), do których dołączył „Kretyn” – bg.

Kilka razy zespół zmieniał nazwę, m.in.: Czarna Flaga i Antyświat. Grał w nowohuckich domach kultury, krakowskich klubach muzycznych, m.in.: Re, Twój Pub, na niezależnych przeglądach punkowych, takich jak krakowska Lasówka i Przycupki’99 w okolicach Skały, a także kilka razy wystąpił w squacie Hotel Paradiso (Nowa Huta).

W jego bogatym repertuarze, będącym próbą refleksji nad rzeczywistością, znajdują się takie utwory, jak: Walcz, Moje zdanie, Czarne wrony, Ojczyzna, Punk, Wojny młodych, My, Zapomniałeś, Masowa kultura, Dies irae czy Wspomnienia, które jak dotąd nie zostały utrwalone na płycie[1].

Bibliografia